Skąd biorą się głuche telefony?

Kiedy zaczną nas nękać ciągłe głuche telefony, często jesteśmy zostawieni sami sobie. Nie zawsze pomaga blokada numeru lub zawieszenie połączeń międzynarodowych i jedynie zgłoszenie sprawy odpowiednim służbom może przynieść jakikolwiek skutek. Warto jednak dowiedzieć się, skąd biorą się głuche telefony, aby w przyszłości wiedzieć, jak zachować się w sytuacji gdy sami spotkamy się z takim zjawiskiem.

Może się tak zdarzyć, że będziemy otrzymywać nie jeden głuchy telefon tygodniowo, a kilkanaście dziennie i sytuacją nabierze dramatycznego charakteru. Czasem w słuchawce nie usłyszymy ciszy, tylko specyficzną, relaksacyjną muzykę lub firmowe nagranie promocyjne. http://kogo-to-numer.pl/

Możemy mieć wtedy pewność, że staliśmy się ofiarą generowanego komputerowo telefonu reklamowego. To, że w słuchawce muzyka gra w nieskończoność wynika z tak zwanego błędu konfiguracyjnego. Poprawnie zaprogramowany serwer ma ustaloną dokładną ilość nadmiarowych połączeń wybieranych tak, aby klienci nie musieli czekać na linii dłużej niż pięć sekund. Natomiast jeśli po odebraniu połączenia nic nie słychać oznacza to, że w call center nie ma aktualnie dostępnego do rozmowy konsultanta. Problemy z połączeniem mają swoją przyczynę w systemie, który generuje nadmierną liczbę połączeń, co skutkuje tym, że firma dzwoni do kilku osób w tym samym czasie. Dopiero po zestawieniu, połączenia są przekazywane do konsultanta i jedynie pierwsza osoba, ta która odbierze najszybciej, usłyszy nagrany komunikat lub głos konsultanta. Pozostałe osoby doświadczą zjawiska zwanego głuchym telefonem.

W przypadku głuchych połączeń jesteśmy niestety pozostawieni sami sobie. Natomiast w przypadku, gdy w słuchawce słyszymy odtwarzaną cyklicznie reklamę, istnieje szansa na uwolnienie się od natrętnych telefonów. W takiej sytuacji należy nagrać dyktafonem treść wiadomości, co będzie stanowiło ważny dowód w naszej sprawie. Z nagraniem warto się zgłosić do biura rzecznika konsumenta, gdzie będziemy mogli starać się o zatrzymanie działań, które naruszają nasz spokój. Interes konsumenta, może zostać naruszony właśnie poprzez natrętne nękanie telefonami, dlatego warto walczyć o swoje prawa. W przypadku, gdy wizyta w biurze rzecznika konsumenta nie przyniesie skutku, należy niezwłocznie powiadomić policję o zaistniałej sytuacji. kogo to numer

Aby poinformować innych użytkowników o pochodzeniu numeru, warto dodać go do bazy kogo-to-numer.pl, gdzie będziemy mogli dokładnie opisać, jak działa i czy należy się go obawiać. Warto pamiętać, że istnieją witryny online, które pomagają w szerzeniu świadomości na temat niebezpieczeństw związanych z połączeniami telefonicznymi.